Şifremi Unuttum !

İzmir Özel Fatih Fen Lisesini bitirdikten sonra 2007 yılında Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. “Ankara- İstanbul- İzmir İllerinde Çalışan Sağlık Personelinde Obezite Prevelansının Saptanması” konulu mezuniyet tez çalışmam 2008 yılında Japonya’ nın Yokohama kentinde gerçekleştirilen 15. Uluslararası Diyetetik Kongresinde (ICD) poster olarak sunuldu. 

 

Mezuniyetin hemen sonrasında dinlenmeye vakit kalmadan kendimi yoğun ama oldukça öğretici ve keyifli bir çalışma ortamında buldum. Bu süreçte dur durak bilmeksizin Mezura Klinikte beş sene boyunca hem eğitmen, hem araştırmacı, hem çevirmen, hem okur, hem de yazar oldum. Büyük-küçük tanıştığım her danışanım, gelişimime harika katkılarda bulundu.

 

Mesleğimi hep bir adım daha ileriye taşımak, daha çok gelişmek ve kök salmak için eğitimime devam etme kararını verdim ve 2009 yılında Haliç Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde yüksek lisans eğitimine başlayarak “Abdominal Obezite ile İnsülin Direnci Arasındaki İlişkinin Değerlendirilmesi” başlıklı tez çalışmamla 2012 yılında “Uzman Diyetisyen” unvanını aldım.

Klinikte; erişkinler ve çocuklarda kilo verme, kilo alma, kilo koruma ve sağlıklı beslenme çalışmaları yapmanın yanı sıra ülkemizin önde gelen Kurumlarında; çalışanların rutin takipleri, kurumsal danışmanlık ve beslenme koçluğu görevini üstlendim. İş hayatında bulunan yoğun tempodaki bireylere kilo kontrolü sağlama, sağlıklı beslenme ve enerjiyi arttırmaya yönelik eğitimler verdim. Gıda sektöründe önemli yeri olan şirketlere ürün geliştirmede danışmanlık ve mönü danışmanlığı (okullar ve özel şirketler) yaptım. Çeşitli gazete ve dergilerde yazılarım yayınlandı ve tv programlarına konuk oldum.

Tüm çalışmalarımı bilimin ışığında yapmak ve akademik hayatımı desteklemek için 2012 yılında Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde “Doktoraprogramına başladım.

Beş yılın sonunda, Mart 2013'de MOSO DİYET VE BESLENME DANIŞMANLIĞI’ nı açarak hayallerimden birine büyük bir adım attım.

Danışanlarıma kilo alma, kilo verme, kilo koruma, sağlıklı beslenmeyi öğrenme, sporcu beslenmesi, hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, ergenlik döneminde beslenme, gebelikte- emziklilikte beslenme, menopozda beslenme, anti-aging beslenme, yeme davranış bozukluğunda beslenmenin yanı sıra kurumsal danışmanlık, kurumlara ve gruplara özel eğitim ve seminerler, medya, ürün ve menü danışmanlığı vb. hizmetleri vermeye devam etmekteyim. Alanımda birçok ulusal ve uluslararası kongreye, seminere ve eğitime katılımlarım sürmektedir.

Bilimsel Çalışmalarım
 • LİSANS TEZİ : “Ankara- İstanbul- İzmir İllerinde Çalışan Sağlık Personelinde Obezite Prevelansının Saptanması”, 2007.
 • YÜKSEK LİSANS TEZİ : “Abdominal Obezite ile İnsülin Direnci Arasındaki İlişkinin Değerlendirilmesi”, 2012.

Katıldığım Kongre ve Eğitimler

 • Güncel Bilgiler Işığında Diyabet ve Beslenme Tedavisi, Mezuniyet Sonrası Eğitim kursu, 2012, İstanbul.
 • İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali, 2012, İstanbul.
 • VIII. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi, 2012, Antalya.
 • I. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, Harbiye Askeri Müze, 2011, İstanbul.
 • 18. European Congress on Obesity (ECO), 2011, İstanbul.
 • VII. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi, 2010, İstanbul.
 • Yaşamınıza Değer Katan Besin Takviyeleri Masterclass Eğitimi, 2010, İstanbul.
 • 45. Ulusal Diyabet Kongresi, 2009, Antalya.
 • 11. Diyabet Diyetisyenliği Sempozyumu, 2009, Antalya.
 • Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi, 2009, Ankara.
 • Sporda Beslenme Stratejileri Sempozyumu, 2009, İstanbul.
 • Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri II. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, 2009, Ankara.
 • 15. International Congress of Dietetics (ICD), 2008, Yokohama, Japonya.
 • V. Ulusal Obezite Kongresi, 2008, İzmir.
 • VI. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi, 2008, Antalya.
 • Tatlılık Kavramını Anlamak Konferansı, 2008, İstanbul.
 • Sağlıklı Yaşam Keyfi için Besin takviyeleri Masterclass Eğitimi, 2008, İstanbul.
 • II. International Congress on Food and Nutrition, 2007, İstanbul.
 • I. Obezite Cerrahisi ve Tedavisi Sempozyumu, 2007, İstanbul.
 • I. Yeme Bozuklukları Eğitimi, 2007, İstanbul.
 • ImuPro100 Plus Workshop, 2007, İstanbul.
 • Ulusal Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresi, 2007, Kayseri.
 • V. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi, 2006, Ankara.

 

MOSO; Uzak Doğu’da bataklıklarda çok zor yetişen ancak çok değerli bir bambu ağacıdır. Moso dikildikten sonra, en ideal şartlar altında bile gözle görülür hiçbir gelişim göstermez. Bunu bilmeyenler ağacın tutmadığını düşünebilirler. Bu yerinde sayma süreci yaklaşık beş yıl sürer. Sonra sihirli bir el dokunmuş gibi, birden bire hızla büyümeye başlar. Aslında ne sihir ne şanstır yaşanan, Moso ağacının duruyormuş gibi yapıp birden bire hızla büyümesinin sebebi, otuz metrelik heybeti taşıyabilmek için toprağa sabırla saldığı yüzlerce metrelik kökleridir.

 

Moso ağacı, sanılanın aksine hiçbir zaman durmamış, hep çalışmış, hep değişmiş ve gelişmiştir. Ancak bu çalışma dışarıdan gözle görülür bir şekilde değil içeriden toprağın altından olmuştur. Gerekli gelişim için geçirdiği evrimsel ve birikimsel süreç onda bir patlama yaratmış ve beş yılın sonunda hazır olduğunda içindeki değişim dışına da yansımıştır.

 

Benim de hikâyemin temeli, beş yıl önce üniversiteden mezun olmamla atıldı. İnsanın mesleğini tutkunluk derecesinde sevmesi, gereken değeri vermesi ve gelişmek-değişmek için çaba sarf etmesi çok önemli. İşine âşık şanslı insanlardan biriyim çünkü eğitimini aldığım BESLENME bilimi, hepimizin hayatında büyük yer tutan, vazgeçilmez yaşamsal ihtiyaçlarımızdan biri.

 

Hayallerimizin sonu yok biliyorum, ben de beş yılın sonunda tüm bilgi birikimimle MOSO DİYET VE BESLENME DANIŞMANLIĞI’ nı açarak hayallerimden birine büyük bir adım attım.

 

Aslında ne sihir ne şanstı yaşanan, çalışmaktı esas olan…

Yeni ve daha sağlıklı bir hayata merhaba…

MOSO Diyette; sağlıklı ve dengeli beslenmeyi mottonuz haline getirerek, keyif aldığınız, ruhunuzu ve bedeninizi doyuran besinleri seçerek, sosyal hayatınızdan ödün vermeden, zaman zaman kaçamaklar da yaparak, ideal kilonuza ulaşmanızı ve korumanızı sağlamayı aynı zamanda mevcut hastalıklarınıza bağlı olarak özel beslenme tedavi çözümlerimiz ile yaşam kalitenizi yükseltmeyi ve hayatınıza artı değer katmayı hedefliyoruz. Yol arkadaşınız olmaktan büyük bir memnuniyet duyacağız.